Siedlecka Liga Biegowa poraz drugi

W tym roku zmagania związane z Siedlecką Ligą Biegową na siedleckim stadionie lekkoatletycznym rozpoczęły się dużo wcześniej, bo już na początku kwietnia. Z punktu widzenia wyników wydawało się to dobrą zmianą, bo uniknięcie letnich lipcowo-sierpniowych upałów dawało szanse na dużo lepsze rezultaty. Z mojej persektywy była to jednak zmiana trochę na gorsze. Już od dłuższgeo czasu miałem bowiem zaplanowany na początku kwietnia wyjazd na półmaraton do Bratysławy i to był dla mnie zdecydowanie priorytet i to pod ten bieg podporządkowałem swoje wiosenne przygotowania. Rywalizację w Siedleckiej Lidze Biegowej rozpocząć mogłem więc dopiero od trzeciej rundy, w dodatku bez przygotowanej na średnie dystanse formy. W takiej sytuacji tegoroczną ligę postanowiłem potraktować głównie jako spotkania towarzyskie.

Jako dystans, od którego rozpocząłem swoje zmagania wybrałem 3000 metrów. Przebiegłem go w czasie 13:08, tak więc 48 sekund wolniej, niż rok wcześniej. Na czwartym etapie wybrałem 5000 metrów. Także w tym przypadku w porównaniu do czasu sprzed roku ten wynik pozostawiał wiele do życzenia (22:34 vs 21:36  w 2018). Na deser został mi najkrótszy dystans 1500 metrów, który rok wcześniej pobiegłem w 5 minut i  52 sekundy. Tym razem potrzebowałem na to 5 minut i 59 sekund. Na poprawki osiagniętych wyników tym razem nie było już okazji.

2019.04.13 Siedlce 3km: SIEDLECKA LIGA BIEGOWA RUNDA III – 13:08

2019.04.27 Siedlce 5km: SIEDLECKA LIGA BIEGOWA RUNDA IV – 22:34

2019.05.04 Siedlce 1,5km: SIEDLECKA LIGA BIEGOWA RUNDA V – 5.59