Wszystko co dobre…

      …kiedyś się kończy – chiałoby się z łezką w oku powiedzieć. Nigdy nie przypuszczałem, że spontanicznie rzucone w firmowej kuchni podczas porannej herbaty “A może byśmy wystawili jakąś drużynę w Ekidenie?” zmieni się w sześcioletnią, pełną niesamowitych wrażeń, przeżyć, emocji i osiągnięć biegowych przygodę. Choć naszym startom zawsze miała towarzyszyć przede wszystkim dobra zabawa, to i tak od samego początku przyszły sukcesy. Na początku zupełnie niespodziewane. Potem każdy kolejny rok, gdy byliśmy już bardziej świadomi swoich możliwości i siły, przynosił jeszcze większy progres i coraz to lepsze wyniki. W tym roku przyszło nam pobiec razem po raz ostatni. Po ponad 12 latach spędzonych w firmie Nielsen postanowiłem zmienić pracodawcę. W głebi serca marzyło mi się, aby ten nasz ostatni wspólny bieg zakończył się jakimś spektakularnym sukcesem i byłoby to wspaniałe uwieńczenie tych lat  startów i naszej drogi, podczas której z drużyny, która stanęła na starcie dla zabawy staliśmy się jednym z murowanych kandydatów do najwyższych lokat. Niestety różne okoliczności pokrzyżowały nam trochę szyki i generalnie w tym roku brakowało nam szczęścia, ale po raz kolejny udało nam się ukończyć zawody w ścisłej czołówce. Piąte miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Firm oraz 27 miejsce w klasyfikacji open z czasem 3:00:17 to wszystko na co było nas w tym roku stać.

      Bieg podobnie jak w ostatnich latach odbywał się w Parku Szczęśliwickim, a my już zgodnie z tradycją wystartowaliśmy w sobotniej porannej turze. Ekiden zawsze kojarzył mi się z upałem i słońcem. Tym razem było zupełnie inaczej. Dosłownie godzinę przed rozpoczęciem zawodów przez Warszawę przeszło ogromne oberwanie chmury, a potem ulewa towarzyszyła nam jeszcze przez kilka godzin. Dopiero zawodnicy na ostatnich zmianach mogli pobiec w słońcu, ale tak nagła zmiana pogody sprawiła, że służby medyczne miały pełne ręce roboty. W tym roku pierwszą drużynę stanowili Paweł, Andrzej, Ivan, Ewa, Margarita i Mikołaj. Bardzo żałowałem, że nie udało się jeszcze wrócić do biegania po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim Asi, która zawsze stanowiła bezcenny punkt tej drużyny i tym razem byłoby podobnie. Generalnie też chyba w porównaniu do poprzednich lat zabrakło nam trochę formy. No ale cóż… taki jest sport. Czas 3:00:17 to wynik blisko 8 minut gorszy niż rok wcześniej i ponad 11 minut, niż w 2017 roku. Ja pobiegłem w drużynie Nielsen Polska VI na dystansie 10km wraz z Martą, Pawłem, Bożeną, Marcinem i Michałem i razem osiągnęliśmy czas 3:36:17, z czego ja swój dystans przebiegłem z rezultatem 47:45. 

      W pierwszym naszym starcie w 2014 roku udało nam się skompletować 3 drużyny, w tym roku wystawiliśmy 8 drużyn, czyli w sumie reprezentowało nas 48 osób. Choć tym razem nie wiązało się to z żadnymi nagrodami, gdyż zrezygnowano z dodatkowych klasyfikacji dla Firm Przyjaznych Bieganiu to ponownie byliśmy jedną z najliczniej reprezentowanych firm i jest to piękne zwieńczenie tych naszych wspólnych 6 lat. Bycie kapitanem takiej ekipy było dla mnie dużym wyzwaniem, zaszczytem, ale przede wszystkim ogromną przyjemnością. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli choćby najmniejszą cegiełkę do tego, byśmy mogli razem osiągnąć wyniki, które osiągnęliśmy i za emocje, które mogliśmy wspólnie przeżyć. Zgodnie zresztą z mottem, które przyświeca tej imprezie ZROBILIŚMY TO RAZEM. Choć historia mojego biegania jest już dość bogata i mam na swoim koncie wiele różnego rodzaju imprez to jednak te nasze wspólne ekidenowe, firmowe starty także zawsze będą miały szczególne miejsce w mojej pamięci i wspomnieniach. Dzięki i do zobaczenia na innych zawodach!

 

MISTRZOSTWA POLSKI SZTAFET FIRMOWYCH
2014 7. NIELSEN POLSKA – 3:10:38
2015 5. NIELSEN POLSKA – 2:57:28
2016 5. NIELSEN POLSKA – 2:51:07
2017 4. NIELSEN POLSKA – 2:49:18
2018 4. NIELSEN POLSKA – 2:52:23
2019 5. NIELSEN POLSKA – 3:00:17
FIRMY PRZYJAZNE BIEGANIU – NAJWIĘKSZA LICZBA DRUŻYN
2016 4. NIELSEN POLSKA - 6 DRUŻYN
2017 3. NIELSEN POLSKA - 8 DRUŻYN
2018 3. NIELSEN POLSKA - 7 DRUŻYN
FIRMY PRZYJAZNE BIEGANIU – NAJSZYBSZA DRUŻYNA
2016 5. NIELSEN POLSKA
2017 3. NIELSEN POLSKA
2018 2. NIELSEN POLSKA
NIELSEN POLSKA I
2014 Mariusz Ryżkowski, Joanna Tekień, Andrzej Ignatowicz, Piotr Żaczek, Katarzyna Koszel, Kamil Marcinkiewicz
2015 Gabriel Matwiejczyk, Joanna Tekień, Andrzej Ignatowicz, Mariusz Ryżkowski, Justyna Kwietniewska, Krzyszof Guzowski
2016 Joanna Tekień, Andrzej Ignatowicz, Łukasz Strabel, Mariusz Ryżkowski, Aleksandra Boczkowska, Michał Walerzak
2017 Joanna Tekień, Andrzej Ignatowicz, Mikołaj Nalazek, Yaroslav Protsiv, Aleksandra Boczkowska, Bartłomiej Waś
2018 Bartłomiej Waś, Andrzej Ignatowicz, Mikołaj Nalazek, Aleksandra Boczkowska, Ewa Lindner, Ivan Llorca Garcia
2019 Paweł Kępień, Andrzej Ignatowicz, Ivan Llorca Garcia, Ewa Lindner, Margarita Romanova, Mikołaj Nalazek

2019.05.19 Warszawa Sztafeta Maratońska XV EKIDEN – NIELSEN POLSKA III –   3:36:17 (moje 10 km 47:45)


Więcej zdjęć z biegu:

Oceń ten wpis

Ile gwiazdek przyznajesz?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszym oceniającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *