Podwójne Święto

      W tym roku świętując Dzień Odzyskania Niepodległości po raz kolejny wybrałem się do Skórca na V Skórzecki Bieg Niepodległościowy. To już mój czwarty start w tych zawodach. Ze wszystkich dotychczasowych edycji zabrakło mnie jedynie w 2018 roku. Tak się też złożyło, że tego samego dnia swoje jubileuszowe setne spotkanie miał skórzecki parkrun. Postanowiłem więc połączyć oba wydarzenia. Jako że pogoda jak na tą porę roku była w miarę przyjemna (typowo jesienna mgła, szaro i ponuro z przebłyskami słońca i dość ciepło) to do Skórca postanowiłem się wybrać rowerem. Kto wie… Być może to już jedna z ostatnich okazji na dłuższe wypady rowerowe w tym roku. Efektem dzisiejszego dnia to 56 kilometrów na rowerze i dwa zaliczone pięciokilometrowe biegi.

      Pierwszym wydarzeniem tego dnia był oczywiście parkrun, gdzie tradycyjnie jak co sobotę punktualnie o 9:00 rozległa się komenda “start” i uczestniczy wyruszyli na pięciokilometrową leśną i polną trasę. Jubileusz tym razem przyciągnął dość liczbą rzeszę uczestników, bo na starcie stanęło , aż 52 biegaczy. Wiedzać, że czeka mnie jeszcze jeden bieg starałem się pobiec dość zachowaczo i oszczędzać siły. Mimo to udało się wywalczyć drugie miejsce, choć trzeba przyznać, że rywale w końcówce trochę naciskali i różnice czasowe między miejscami drugim czy czwartym nie były zbyt duże.

      Niedługo potem pojawiłem się w skórzeckiej szkole obok tutejszego stadionu, na terenie którego zlokalizowany był start i meta biegu niepodległościowego. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy biegacze odśpiewali hymn państwowy a następnie ruszyli na trasę. Specjalnych oczekiwań co do wyniku nie miałem dlatego też uzyskane na mecie 22 minuty i 35 sekund przyjąłem z zadowoleniem. Zresztą przeciez nie wynik był tu najważniejszy, a uczczenie ważnego Święta państwowego. Nie sposób nie wspomnieć, że w tym roku wydarzenie to odbyło się z dużym rozmachem. W sumie we wszystkich kategoriach wiekowych i dystansach pobiegło 500 biegaczy, a organizacja biegu licznie połączyła też społeczność lokalną. W pracę przy organizacji zaangażowało się bowiem około 100 osób. Dla mnie była to też świetna okazja spotkać wielu biegowych przyjaciół.

2019.11.09 Skórzec 5km : 100 PARKRUN SKÓRZEC – 23:08
2019.11.09 Skórzec 5km: V SKÓRZECKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 22:35

 

 


Oceń ten wpis

Ile gwiazdek przyznajesz?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszym oceniającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *