Prawie Górski po raz trzeci

      W mieście, w którym się urodziłem i w którym spędziłem większość swojego życia, czyli Siedlcach nie ma gór. Jest za to wielu entuzjastów biegania po górach mających zresztą na swoim koncie duże osiągnięcia i spore sukcesy. Chyba też stąd wsród siedleckiej społeczności biegowej w końcu narodził się pomysł do tego, by stworzyć bieg, który będzie chociaż malutką namiastką biegu górskiego. Jest na terenie miasta miejsce, które stwarza do tego warunki. To rezerwat przyrody Gołobórz i to tam już po raz czwarty spotkali sie uczestnicy siedleckiego Biegu Prawie Górskiego.

      Bieg ten wszedł juz na stałe do mojego kalendarza biegowego. Nie pobiegłem tylko w pierwszej edycji. Potem już regularnie stawałem na starcie, a czynnikami, które mnie do tego motywowały były na pewno świetna atmosfera, możliwość spotkania wielu przyjaciół, dobra organizacja, no i piękne miejsce. Trasa biegu jest sporym wyzwaniem. Można się naprawdę zmęczyć. Na dwóch pięciokilometrowych okrążeniach przewyższenie wynosi ponad 200 metrów. Jest sporo podbiegów, znaczną część trasy pokonuje sie po piachu. Ponadto trzeba być bardzo ostrożnym i uważać na gałęzie, czy wystające z ziemii korzenie drzew.  Czasami wyzwaniem jest też pogoda, w końcu to już przecież druga połowa października. Tym razem jednak na pogodę nie można było absolutnie narzekać. O ile wcześnie rano faktycznie dominował chłód, to jednak, gdy jeszcze przed biegiem wyszło słońce zrobilo się stosunkowo ciepło.

      Biegi Prawie Górskie traktuje głównie jako spotkanie towarzyskie, bo jak wspomniałem jest to wspaniała okazja do tego, aby w jednym miejscu i w jednym momencie spotkać wielu biegowych znajomych i przyjaciół. Ewentualnie startując tu można nastawić się na dobry trening. Trudno bowiem te 10 kilometrów na tak trudnej leśnej trasie porównywać z wynikami z innych biegów na tym dystansie. Specjalnych oczekiwań co do wyniku więc nie miałem, ale warto odnotować, że był to mój najszybszy ze wszystkich trzech Biegów Prawie Górskich, w których miałem przyjemność startować. Tak więc poza tym, że bardzo miło spedziłem czas w równie miłym towarzystwie to należy być zadowolonym także sportowo.

2017.10.21 Siedlce 10km (Cross) : IV BIEG PRAWIE GÓRSKI – 50:54


Więcej zdjęć z biegu:


Oceń ten wpis

Ile gwiazdek przyznajesz?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszym oceniającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *